Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

bosna hersek tuzla universitesi

1958 yılında yüksek okul olarak kurulan Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ; her geçen kendini yenilemeye devam eden fakülteleri , kaliteli , çağdaş ve Avrupa standartlarındaki eğitim sistemi ile Bologna kriterinde bir eğitim sistemine sahiptir .

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesinin sayısı bugün itibariyle on üçü bulmaktadır . Eğitim sürecinde verilen eğitimin kalitesinin , ders programlarının yanı sıra , donanımı , sosyal ve kültürel aktiviteleri , düzenlediği konferansları , staj programları ve organizasyonları sayesinde öğrencilerinin mesleki hayatlarına hazırlanmasına bütünüyle yardımcı oluyor.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ; kendi bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerine , her gencimizin kariyeri için hayalini kurduğu Avrupai bir eğitim vermektedir. Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi bir çok yönden caziptir.

Ekonomisi , gelenekleri , örf ve adetleri , tarihi ve kültürel yapısı Türkiye ‘ den farklı olmayan Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi ev sahipliği yaptığı öğrencilerine eğitim verirken , kendilerini yabancılık hissetmediği bir ortamda eğitim görme imkanı vermektedir.

Son yıllarda tercih edenlerinin başında yer alan Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi , gösterdiği başarı ve disiplinle takdiri hak etmiştir.

İki senelik ve dört senelik fakülte ve üniversitelerden oluşmaktadır .1972 yılında yurt dışından yabancı uyruklu öğrencilere de kapısını açmış , ev sahipliği yapmaya başlamıştır .

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi yaptığı proje eğitim çalışmalarıyla , düzenlediği kongre ve fuarlarla , uluslar arası Avrupa standartlarına uyumu ve programlarındaki başarısıyla pek çok yabancı uyruklu öğrencinin de tercih nedeni olmuştur.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesinde kendinize ve kariyerinize uygun bir bölüm bulup istediğiniz eğitimi almanız mümkündür.

Kariyerinizde almanız gerekli olan eğitim ile ilgili hedeflerinize en hızlı , en kusursuz şekilde varmanızda yardımcı olacak olan Bosna Hersek Tuzla Üniversitesine kayıt ve konaklama ile ilgili her türü soru cevaplarınızı ; gerek mail , gerek telefon , gerekse bizzat başvurarak Anadolu Eğitim Danışmanlığı bürolarından alabilirsiniz.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesinde öğrenci e sağladığı avantajlardan biri de kredili Avrupa kriterlerinde eğitim almanızın da sağlanmasıdır.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesinde örgenim görebileceğiniz bölümler şunlardır :

oyunculuk , Üretim Fakültesi

Dramatik Sanat Akademisi

Tıp Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Veterinerlik Fakültesi

Eğitim ve Rehabilitasyon Birimleri Fakültesi

Teknoloji Fakültesi

Sosyal Bilimler Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Gazetecilik Fakültesi

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

İş İdaresi Fakültesi

Sosyoloji Fakültesi

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

Felsefe Fakültesi

Psikoloji Fakültesi

Tarih Fakültesi

Spor Akademisi

Güzel Sanatlar Akademisi

Dil Bilimleri Fakültesi

Edebiyat Fakültesi

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

İnşaat Mühendisliği Fakültesi

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ziraat Mühendisliği Fakültesi

Fizik Mühendisliği Fakültesi

Coğrafya Mühendisliği Fakültesi

Matematik Mühendisliği Fakültesi

Kimya Mühendisliği Fakültesi

Fizik Mühendisliği Fakültesi

Biyoloji Fakültesi Fakültesi

Ormancılık Fakültesi Fakültesi