Zenica Üniversitesi

bosna hersek zenica universitesi

Zenica Üniversitesi ; 1959- 1961 yılları arasında devlet tarafından verilen kararname sonucunda kurularak eğitim ve öğretime başlamıştır. İlk Fakültesi ; Dobroj kantonu ‘nda yapılan Zenica Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Fakültesidir. 2005 senesinde Bahçeşehir Üniversitesinin iş birliği ve desteği ile Zenica Üniversitesi ‘nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümü de öğrencilerinin eğitimine açılmıştır.

Yavaş ve güçlü adımlarla ilerleyen Zenica Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatından sonra uygulama ve gelişimi baz alarak adını veren şehir olan Zenica’ da Makine Mühendisliği Bölümünü de hizmete sokulmuş bulunmaktadır . Üniversiteye devletin ve halkın verdiği destek ve katkılarla :kurul tarafından verilen kararların önemsenerek değişik ve Avrupa standartlarında adını duyurmaya başlamıştır.

Aynı zamanda bir devlet üniversitesi olan Zenica Üniversitesi ; kurulduğunda ilk olarak sınıf ve okul öncesi öğretmenliği eğitimi verirken , günümüzde bir çok bölümle kariyer planlarımızda aranan üniversitelerden biri olmayı başarmıştır.

Zenica Üniversite’sinde eğitim görevlilerinin desteğiyle , eğitim gören öğrenciler çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrenim süreçlerini zevkli ve eğlenceli hale getirebilirler.

Zenica Üniversitesi’ndeki aktiviteler başlıca şunlardır ; Voleybol , hentbol , basketbol , futbol , satranç , tiyatro , dans , sinema , oyunculuk vb yer almaktadır.

Zenica Üniversitesinde yer alan ünlü kütüphane ; Almanya’ daki Goethe Enstitüsünden gönderilen Almanca materyaller ve kitaplarla süslenmiş olup 7:30 – 16:00 saatleri arasında tüm öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

Bilimsel bir düşünce konseptiyle önemli yerlere gelen Zenica Üniversitesi ; öğrencilerine bir çok farklı bölüm seçenekleri sunan Zenica Üniversitesi , devlet üniversitesi olması nedeniyle de önemli bir seçenek haline gelmiştir.

Kariyerinizde almanız gerekli olan eğitim ile ilgili yapmış olduğunuz hedeflerinize en mükemmel ve en kusursuz yöntemle varmanızda yardımcı olacak olan Bosna Hersek Tuzla Üniversitesine kayıt ve konaklama ile ilgili her türü soru cevaplarınızı ; gerek mail , gerek telefon , gerekse bizzat başvurarak Anadolu Eğitim Danışmanlığı bürolarından edinebilmeniz mümkün . Anadolu Eğitim Danışmanlığı ; Öğrencileri yerleştirme , gerektiğinde dil ile ilgili programlamalar yapma , eğitim alacak öğrencileri karşılama , ve verdiği danışmanlık hizmetiyle sizlere en iyi imkanlarda en kaliteli ve ucuz şekilde istediğiniz eğitimi almanızda yardımcı olacaktır.

Zenica Üniversitesinin öğrencilere sağladığı avantajlardan biri de kredili Avrupa kriterlerinde eğitimdir.

Zenica Üniversitesinde eğitim görebileceğiniz bölümler şunlardır :

İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesi

Alman Dili ve Edebiyatı Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi

BHS Dili ve Edebiyatı Fakültesi

Sınıf Öğretmenliği Fakültesi

Matematik ve Enformatik Fakültesi

Pedagoji Fakültesi

İlahiyat Fakültesi Fakültesi

Metalurji Fakültesi

Politeknik Fakültesi

Eğitim ve Rehabilitasyon Birimleri Fakültesi

Sosyoloji Fakültesi

Psikoloji Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Kimya Fakültesi

Makine Mühendisliği Fakültesi

İktisat Fakültesi

İşletme Fakültesi

Muhasebe Fakültesi

Finans Fakültesi

Ekonomi Fakültesi

Pazarlama Fakültesi

Muhasebe Fakültesi

İstatistik Fakültesi

Genel Programlama Fakültesi

Mimarlık Fakültesi

Sağlık bilimleri Fakültesi

Sağlık Yönetimi Fakültesi

İnşaat Mühendisliği Fakültesi